Polecane e-rowery trekkingowe

Z każdym rokiem przybywa czynnych rowerzystów, którzy wykorzystują jednoślady nie tylko do aktywnego spędzania wolnego czasu, ale także jako alternatywny środek transportu dla samochodów czy komunikacji miejskiej.

Jak użytkować rower elektryczny?

rowery elektryczne trekkingoweKlasyczne rowery są dostępne na rynku już od bardzo wielu lat i stały się tak popularne, że niemalże każdy mieszkaniec miasta i wsi go posada. Natomiast rower elektryczny pojawił się na początku lat dziewięćdziesiątych. Co prawda był on bardzo drogi i ciężki, ale na przestrzeni lat był udoskonalany, aby w końcu pojawić się w nowoczesnej odsłonie, którą możemy zaobserwować obecnie na rynku. Bardzo popularne wśród e – rowerów stały się rowery elektryczne trekkingowe, które sprawdzają się jako ekologiczny środek transportu, jednoślad na wycieczki czy do swobodnego przemieszczania się mieście. Jest to model, który posiada mocny silnik i wydają baterię, która po maksymalnym naładowaniu pozwala na przejechanie nawet kilkadziesiąt kilometrów. Ładowanie jej może się odbywać zarówno w rowerze jak i po jej wyciągnięciu. Do podstawowego wyposażenia roweru należy praktyczny bagażnik, na którym można zamontować dwie sakwy, lampkę przednią i tylną, błotniki oraz dzwonek. Łańcuch i bateria są schowane pod osłoną, która stanowi doskonałe zabezpieczenie przed uszkodzeniem, ale także zabrudzeniem i dostaniem się niepożądanych kamieni czy piachu. Rowery elektryczne są polecane każdemu, kto  ceni ekologiczne środki transportu i chce aktywnie żyć.

Rowery elektryczne można kupić nowe w wielu sklepach rowerowych, ale także dostępne są na rynku używane. Są one równie sprawne co nowe, choć nie zawsze mają gwarancję. Ceny używanych rowerów zaczynają się już od pięciu tysięcy złotych, zatem są bardzo atrakcyjne.