Koserwacja delikatnych powierzchni

W każdej dziedzinie życia następuje rozwój i wprowadzane są różnego rodzaju nowości i udogodnienia. Nowoczesny sprzęt i urządzenia wymagają odpowiednich metod czyszczenia i konserwacji. W wielu wypadkach nie sprawdzają się popularne środki chemiczne i detergenty, a nawet minimalny kontakt z wodą mógłby doprowadzić do zniszczenia lub uszkodzenia. Konieczne jest wykorzystanie innych metod.

Skuteczne czyszczenie suchym lodem

mycie suchym lodemSuchy lód to forma granulatu chętnie wykorzystywana do czyszczenia różnego rodzaju trudno dostępnych powierzchni. Nie topnieje on do postaci ciekłej lecz sublimuje do gazowej dzięki czemu nie rysuje i nie uszkadza czyszczonych elementów. Mycie suchym lodem sprawdza się przy konserwacji elementów wrażliwych na kontakt z wodą i łatwo korodujących. Umożliwia dostęp do trudno dostępnych miejsc i zakamarków. Metoda szybka, skuteczna i bezpieczna. Efekt czystości pozostaje na długo. Wykonywane jest w odpowiednich warunkach przez specjalnie przygotowane i przeszkolone osoby. Najczęściej sposobem tym czyszczone są maszyny, urządzenia i różnego rodzaju turbiny. Jest to najprostsza metoda usunięcia farb, kleju, smarów czy tłuszczu. Doskonale nadaje się również do czyszczenia ścian, elewacji budynków, mostów czy nawet kostki brukowej. Można jej używać zarówno w otwartej przestrzeni jak i w zamkniętym pomieszczeniu, oczywiście po odpowiednim przygotowaniu go. Bowiem w czasie trwania procesu czyszczenia powstaje dwutlenek węgla wypierający powietrze i grożący uduszeniem.

Czyszczenie suchym lodem jest szybkie i skuteczne. Jego końcowym elementem jest łatwy do usunięcia suchy brud. Nie jest to usługa kosztowna, cena za godzinę uzależniona jest od ilości zużytego lodu oraz sprężonego powietrza. Zazwyczaj waha się od dwustu do ośmiuset złotych.