Niebanalne sufity napinane

Podwieszana konstrukcja na suficie to doskonały sposób na ukrycie jego wad i nierówności, schowanie instalacji oraz podzielenie przestrzeni na strefy. Sufit podwieszany wykonywany jest z płyt gipsowo-kartonowych, które wymagają precyzyjnego docięcia poszczególnych elementów konstrukcji, a prace podczas montażu generują niestety duży bałagan. Można jednak podwiesić sufit nieco inaczej, prościej, czyściej i z pewnością efektowniej.

Sufit napinany – prostota wykonania

Sufit napinany podświetlanyPodczas remontu czy odświeżania wnętrz sufity najczęściej są jedynie odmalowywane. Gładką powierzchnię sufitu można jednak zmienić w dużo ciekawszą aranżację stosując sufit podwieszany. Podwieszane sufity z płyt gipsowo-kartonowych mogą optycznie podzielić przestrzeń na poszczególne strefy, mogą także ukryć wiele wad konstrukcyjnych lub rozmieszczone pod sufitem instalacje. Takie same zalety mają nowoczesne sufity napinane. Ich przewaga nad konstrukcjami wykonanymi z płyt jest jednak spora, szczególnie jeśli mowa o łatwości montażu. Dodatkowym atutem jest również fakt, że taki sufit może stać się niepowtarzalną ozdobą mieszkania. Weźmy np. sufit napinany podświetlany, który stworzy w pomieszczeniu przyjemną atmosferę, emanując delikatnym, ciepłym i rozproszonym światłem. Możliwości jest jednak dużo więcej, ponieważ materiał, z jakiego wykonywany jest sufit napinany może zostać zadrukowany dowolną grafiką lub utrzymany w wybranym kolorze. Wybór dotyczy także wykończenia sufitu, możemy zdecydować się na wykończenie matowe lub błyszczące. Sufit napinany pozwala nie tylko na ukrycie wszelkich instalacji, ale także na optyczne podniesienie pomieszczenia. Dzięki temu, że może być montowany w niewielkiej odległości od stropu, sprawdzi się nawet w niskich pomieszczeniach.

Ogromną zaletą, jaką posiada sufit naciągany jest łatwość montażu i brak towarzyszących mu brudnych prac. Montaż polega bowiem na rozciągnięciu materiału i wpięciu go w przymocowane wcześniej do ściany listwy. Materiał najpierw nagrzewa się, dzięki czemu można go rozciągnąć. Po schłodzeniu ulega naciągnięciu i tworzy gładką, napiętą, jednolitą powierzchnię.