Filtry do oczyszczania wody w kranie

Filtrów węglowych do wody używamy od dłuższego czasu, głównie w butelkach, gdzie są najwygodniejsze, gdyż można takowe uzupełnić w dowolnym kranie, a woda z takowego będzie całkowicie oczyszczona i zdatna do picia. Od niedawna jednak zaczęliśmy szukać domowego filtra do wody kranowej, działającego podobnie jak ten w butelkach.

Filtr do wody kranowej w baterii

filtr do wody pitnejObecnie można dostać mnóstwo różnych rodzajów filtrów do wody, aczkolwiek najbardziej zainteresowały nas te, które fabrycznie montowane są w bateriach kranowych, i nie wymagają żadnej innej instalacji niż założenie baterii w wybranym miejscu. Z racji iż baterie posiadające takie filtry należą do ozdobnych, są tym bardziej atrakcyjne dla właścicieli domów i mieszkań, gdyż mogą służyć nie tylko za filtr do wody kranowej, ale również całkiem estetyczne uzupełnienie wyposażenia pomieszczenia w którym zostaną zamontowane. Filtr do wody pitnej w baterii jest jeszcze skuteczniejszy niż standardowe filtry w butelkach, gdyż nie tylko usuwa większość zanieczyszczeń, kamienia oraz mikroorganizmów, jakie gromadzą się w wodzie, ale również zmiękcza samą wodę, czyniąc ją nie tylko lepszą do spożycia, ale również do ogólnego użytku. Filtry te są bardzo wydajne, a producenci zalecają wymianę co najwyżej raz na kilka miesięcy podczas normalnego korzystania z ujęcia wody w domu.

Nie zajmują także miejsca, tak jak filtry które muszą być zamontowane na ciągu wodnym, przez co należą do najwygodniejszych i najbardziej bezinwazyjnych urządzeń, jakie można zamontować w już wyposażonym domu. Nie są one szczególnie droższe od filtrów przepływowych, dlatego też jak się okazuje, są uważane za alternatywę dla takowych w w miejscach w których nie jest łatwo zamontować jakiekolwiek urządzenia na ciągu wodnym.