Jak najlepiej zamontować okna?

W dzisiejszych czasach architekci projektujący domy muszą uwzględniać takie aspekty jak normy techniczne dotyczące różnych rozwiązań. Nowe domy muszą być pasywne i nie posiadać utraty ciepła, jeżeli mamy uzyskać pozwolenie na ich budowę. Przyczynia się do to zmniejszenia wydatków związanych z utrzymaniem domu, szczególnie w miesiącach zimowych.

Okna warto zamontować warstwowo

montaż warstwowy okienIstotnym elementem, na który warto zwrócić szczególną uwagę podczas budowy domu jest sposób, w jaki zostaną zamontowane okna. Można je po prostu obsadzić w ścianie, jednak wówczas możemy spodziewać się, że będą one nieszczelne, a ciepło ucieknie własnie tą drogą. Alternatywną metodą montażu, która obecnie staje się standardem, jest montaż warstwowy. Na czym on polega? Stosuje się w nim trzy warstwy izolacyjne. Jedną z nich stanowić musi piana poliuretanowa, która powinna posiadać odpowiednie parametry, aby izolować okno termicznie. Pozostałe warstwy to warstwa zewnętrzna oraz wewnętrzna, które pozwalają na wykonanie odpowiedniej izolacji termicznej na najwyższym poziomie. Taki montaż okien nazywa się montażem ciepłym. Przeprowadzają go najlepsi fachowcy oraz firmy, które wiedzą dużo na ten temat. Dobrze przeprowadzony montaż warstwowy okien będzie w stanie zapewnić nam wysoką pasywność domu. Dzięki temu nasze rachunki za ogrzewanie pozostaną na wystarczająco niskim poziomie.

Im więcej zdecydujemy się zainwestować w posiadane przez nas mieszkanie, tym lepiej dla nas. Podczas wymiany okien na nowe, co musi nastąpić prędzej, czy później, warto zainteresować się od razu montażem warstwowym, dzięki któremu ochronimy się przed zimnem oraz utratą drogocennego ciepła, szczególnie operując kotłem na paliwo stałe w naszym mieszkaniu, co jest wyjątkowo niekorzystne.