Właściwości i parametry opraw hermetycznych

Niektóre obiekty ze względu na swoje przeznaczenie wymagają zastosowania na ich terenie ściśle określonych rozwiązań i wyrobów. Część z nich musi być wykonana w oparciu o konkretne normy. Tak jest chociażby w miejscach, gdzie występuje podwyższona wilgotność powietrza, czy ogólnie niesprzyjające warunki środowiskowe. Właśnie tam konieczne jest stosowanie wyrobów o zwiększonym poziomie ochrony.

Gdzie stosuje się oprawy hermetyczne?

oprawa hermetycznaMogą one bowiem bez przeszkód działać w pełni niezawodnie przed długi okres czasu. Dobrym przykładem są chociażby źródła światła, które w tradycyjnych układach posiadają przeważnie stopień ochrony nie przekraczający IP44. Niemniej w miejscach szczególnie narażonych na oddziaływania środowiskowe przeważnie wymagany jest stopień IP65. Właśnie tam świetnie sprawdza się oprawa hermetyczna, którą cechuje właśnie wysoka szczelność obudowy przed wnikaniem wody oraz kurzu. Do podstawowych parametrów technicznych takiego wyrobu można zaliczyć chociażby: trzonek źródła światła, moc źródła światła, napięcie znamionowe czy sposób zasilania. Do tego należy również dodać wymiary, materiał wykonania obudowy, kolor obudowy czy docelowe miejsce zastosowania. W oparciu o te parametry użytkownik może dokonać wyboru najbardziej odpowiadającego mu rozwiązania. Warto wspomnieć, że na rynku dostępnych jest obecnie wielu producentów, którzy dostarczają na rynek bardzo dobry asortyment.

Bez większych problemów możliwy jest zakup zarówno w sklepach stacjonarnych jak i przez Internet. Przed zamówieniem warto porównać ceny przynajmniej w kilku punktach. Bardzo często okazuje się bowiem, że w ten sposób można zaoszczędzić pewne fundusze. W przypadku zamówienia hurtowego istnieje dodatkowo możliwość negocjacji ceny jednostkowej co bardzo często pozwala zmniejszyć koszt całkowity inwestycji. Ma to duże znaczenie przy rozległych obiektach.