Skorzystałam z lakierowania proszkowego

Jestem artystką rzeźbiarką. Warto jednak wspomnieć o tym, że rzeźbię z naprawdę nietypowych tworzyw. Ostatnio zainteresowałam się rzeźbieniem z aluminium. Takie tworzywo było na tyle miękkie, że można je było bez problemu ciąć i wyginać. W dodatku miałam go naprawdę bardzo dużo. Był tylko jeden problem. Wszystkie kawałki aluminium były w jednakowym kolorze.

Potrzebowałam polakierować proszkowo aluminium

czym jest lakierowanie proszkowe aluminiumTymczasem moje prace zazwyczaj wyróżniały się intensywnymi, różnorodnymi barwami. Przez chwilę zastanawiałam się nad tym, w jaki sposób zmienić kolor tego aluminium, w taki sposób, aby nie uszkodziło to samego tworzywa, a jednocześnie kolor był trwały i nie zmywał się. Gdy tam nad tym myślałam, akurat odwiedził mnie w mieszkaniu kolega. Powiedziałam mu nad czym się głowię, a on wtedy zaproponował mi malowanie proszkowe. Ponieważ nie wiedziałam co to znaczy, on od razu wytłumaczył mi czym jest lakierowanie proszkowe aluminium. Okazało się, że jest to malowanie natryskowe przeprowadzane z pomocą lakieru proszkowego. Oczywiście najlepiej jest postawić na wysokojakościowy lakier. Takie lakiery są dostępne w wielu sklepach mechanicznych i hurtowniach samochodowych w niskich, przystępnych cenach. Na rynku obecnie można dostać wiele różnych wariantów kolorystycznych takich lakierów, dlatego jak zapewnił mnie kolega, bez problemu powinnam znaleźć coś dla siebie.

Zachęcona jego pozytywnymi opiniami na ten temat, zdecydowałam się jeszcze tego samego dnia zakupić odpowiedni lakier oraz urządzenie do jego rozpylania. Już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Przede wszystkim dlatego, że lakierowanie proszkowe było naprawdę bardzo proste. Należało tylko odtłuścić aluminium, wysuszyć je i dokonać natrysku.