Sprawdzony plac zabaw

Statystyki pokazują, że do przedszkoli chodzi nawet osiemdziesiąt pięć procent wszystkich maluchów w wieku od trzech do sześciu lat. To miejsce, w którym uczą się wspólnych zabaw w sali oraz na świeżym powietrzu oraz biorą udział w zorganizowanych zajęciach.

Jak wyglądają place zabaw?

plac zabaw do przedszkolaDla dzieci w wieku do około ośmiu lat, idealnym miejscem na zabawę jest plac zabaw, który znajdziemy w każdym mieście. Najczęściej są one zlokalizowana w parkach lub na osiedlach, gdzie są powszechnie dostępne. Jednakże znajdziemy je także na terenie żłobków lub przedszkoli, gdzie dostęp do nich mają tylko maluchy z danych placówek. Co prawda te powszechnie dostępne znacznie się różnią od tych, które są w przedszkolach, ponieważ one mają służyć wszystkim dzieciom. Plac zabaw do przedszkola jest, przede wszystkim, mniejszy i dopasowany do wieku i możliwości dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Najczęściej nie ma na nich huśtawek, gdyż mogłyby stwarzać zagrożenie, ale są na pewno zjeżdżalnie, piaskownice czy też tunele lub też trampoliny. Dość często są spotykane piankowe place zabaw, które świetnie amortyzują upadki. Bardzo często w przedszkolach znajdują domki, małe mostki czy też bujane zabawki. Najważniejszy elementem takie placu jest bezpieczeństwo, dlatego też wszelkie przyrządy mają odpowie dni rozmiar. Większość placówek przedszkolnych decyduje się na plac zabaw obok budynku, ale równie dobrze może on być zorganizowany wewnątrz. W takim wypadku jest to najczęściej piankowy plac.

Dużą zaletą placów zabaw, które można kupić w internecie, jest ich modułowy charakter, czyli że można dowolnie ze sobą łączyć poszczególne elementy. Dzięki temu w każdym przedszkolu będzie plac zabaw dopasowany do indywidualnych potrzeb maluchów oraz warunków przestrzennych.