Okładziny PCV na ścianę

Generalny remont łazienki lub kuchni jest dosyć kosztowny i dlatego wiele osób decyduje się na odświeżenie tych pomieszczeń poprzez m.in. odmalowanie ścian czy też wymianę frontów kuchennych itp. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo a efekt zawsze będzie lepszy niż stare niemodne wnętrze. Na szczególną uwagę zasługują różnego rodzaju okleiny na ścianę.

Wodoodporne okładziny ścienne 

okładziny ścienne pcvProblem pojawia się w momencie, gdy zależy nam na przykład na nowych płytkach, jednak równocześnie nie jesteśmy w stanie ich samodzielnie położyć. Glazurnicy sporo kosztują, dlatego przy lekkim odświeżeniu pomieszczenia lepiej zrezygnować z takich usług. Idealnie sprawdza się natomiast nowoczesne okładziny ścienne pcv, które można z powodzeniem zamontować w kuchni lub łazience. Mowa głównie o pomieszczeniach, w których panuje duża wilgotność powietrza, ponieważ materiał jest bardzo odporny na wodę i zmianę temperatury. Co więcej, można okładziny jest dziecinnie prosty – wystarczy użyć odpowiedniego kleju zalecanego przez producenta. Oczywiście przed przyklejeniem okleiny należy odpowiednio przygotować podłoże. Tutaj również warto zdać się na porady od sprzedawcy lub też znaleźć w internecie specjalne filmy instruktażowe ukazujące jak krok po kroku przykleić tego rodzaju materiał. Producenci proponują szeroki wybór okładzin z imitacją drewna, cegły czy betonu.

Najważniejszą zaletą tego typu rozwiązania jest jednak łatwość czyszczenia takiej powierzchni, co ma szczególne znaczenie w przypadku kuchni, gdzie często na ścianach pozostaje tłuszcz i silne zabrudzenia. Wystarczy przetrzeć okładzinę wilgotną szmatką lub gąbką nasączoną płynem do naczyń czy innym środkiem czystości. Efekt jest naprawdę zadowalający, a montaż prosty w wykonaniu niemal dla każdej osoby.