Co to lakier świecący w ciemności?

Pokrywanie powierzchni kolorem zazwyczaj kojarzy się nam z licznymi stopami metali, które lakieruje się podczas procesów produkcyjnych w celu uzyskania atrakcyjnej powłoki ochronnej. Tego typu rozwiązania są bardzo charakterystyczne w przypadku budowy aut, konserwacji płotów i tak dalej. 

Zastosowanie dla lakierów świecących w ciemności

lakier świecący w ciemnościPrzedmioty, które pokrywane są specjalnymi farbami zawierającymi drobinki luminescencyjne, określa się je mianem błyszczących. Lakier świecący w ciemności, którym pokryto planowaną powierzchnię w trakcie całego dnia „magazynuje” światło, na które oczywiście musi zostać wystawiony. W ciągu dnia polakierowane powierzchnie nie charakteryzują się niczym szczególnym, a pigment w nich zawarty staje się bezbarwny. Swoje specyficzne właściwości prezentuje dopiero w chwili panowania trudnych warunków oświetleniowych. Lakiery o których mowa świetnie pokrywają m.in. stopy metali, ceramikę, kamień oraz plastik. W związku z tak szeroko prezentowanym katalogiem powierzchni, których pokrycie farbą jest możliwe, ten typ produktu okazuje się idealnie uniwersalnym. Doskonale pokrywa większość z powierzchni, które mają pozostać widoczne nawet w mocnych ciemnościach. Ostatnio zdarza się, że klienci pokrywają takim lakierem również niewielkie elementy we własnych samochodach. Przed użyciem lakieru należy zadbać o odpowiedni podkład, w przypadku tego typu farb najlepiej zastosować matową czerń.

Farby, które charakteryzują się ciekawymi właściwościami, są bardzo dobrym wyborem w przypadku osób chcących zmienić funkcję otaczających przedmiotów. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązania możliwe jest osiągnięcie efektu świecenia w ciemnościach – świetnego i niezwykle przydatnego w przypadku m.in. trudno widocznych elementów wąskiego podjazdu.